Six Eagles Named To All District Team

KCFoot15SkylerSvSch-SCCLASS 1

Quarterback
First Team           Aaron Buford                     Scotland County               Jr
Second Team     Andrew Edgar                   Marceline                           Jr

Running back
First Team           Tyler Elledge                     Mark Twain                        Sr
First Team           Jared Best                           Marceline                           Sr
First Team           Jake Hammond                 South Shelby                     Sr
First Team           Tucker Gruber                   Paris                                      Sr
Second Team     Jaidyn Watts                      Milan                                    Jr
Second Team     Sebastian Grant                Schuyler County               Sr
Second  Team    Andrew Hodge                 Knox County                      Sr
Second Team     Terry Monroe                    Mark Twain                        Jr

Receiver
First Team           Laine Forrest                     Paris                                      Sr
First Team           Ryan Slaughter                 Scotland County               Jr
Second Team     Ransom Chapin                South Shelby                     So
Second Team     Randall McCarty               Knox County                      Sr

Offensive Line
First Team           Zach Bollman                     Marceline                           Sr
First Team           Jordan Elam                       Marceline                           Jr
First Team           Josh Underhill                   Monroe City                       Jr
First Team           Skyler Sullens                   Knox County                      Sr
First Team           Walker Sharp                     Mark Twain                        Sr
Second Team     D.J. Gerhart                        Marceline                           Jr
Second Team     Nick Mayes                         South Shelby                     Sr
Second Team     Zach Boatman                   Knox County                      Sr
Second  Team    Taron Finnegan                  Mark Twain                        Jr
Second Team     Derrick Sylvester             Milan                                    Jr

All Purpose
First Team           Hayden Miller                   Knox County                      So
Second Team     Dalton Fisher                     Marceline                           Sr

Kicker
First Team           Eric Moreno                       Milan                                    Jr
Second Team     Austin Schaefer                South Shelby                     Fr

Punter
First Team           Chase Morrow                  South Shelby                     Sr
Second Team     Wyatt Bohle                       Milan                                    Jr

Defensive Back
First Team           Jared Best                           Marceline                           Sr
First Team           Chase Morrow                  South Shelby                     Sr
First Team           Laine Forrest                     Paris                                      Sr
Second Team     Lane Couch                         Knox County                      Jr
Second Team     Ryan Slaughter                 Scotland County               Jr
Second Team     Sebastian Grant                Schuyler County               Sr

Linebacker
First Team           Briar Hancock                    Paris                                      Sr
First Team           Brady Stallo                        Marceline                           Jr
First Team           Sidney Wear                      South Shelby                     Sr
First Team           Andrew Hodge                 Knox County                      Sr
Second Team     Braxton Shaw                    Schuyler County               Jr
Second Team     Tanner Bondy                    Putnam County                 Jr
Second Team     Walker Sharp                     Mark Twain                        Sr
Second Team     Jaidyn Watts                      Milan                                    Jr

Defensive Line
First Team           Duane Avila                       Marceline                           Sr
First Team           Josh Underhill                   Monroe City                       Jr
First Team           Derrick Sylvester             Milan                                    Jr
First Team           D.J. Gerhart                        Marceline                           Jr
Second Team     Gus Valentine                   Putnam County                Jr
Second Team     Jordan Elam                       Marceline                           Jr
Second Team     Orion Jarmen                    South Shelby                     Jr
Second Team     Randall McCarty               Knox County                      Sr

Coach of the Year:

Karl Asbury – Mark Twain